Sağlıkta Genç Yaklaşımlar Derneği (Y-PEER Türkiye) Gönüllülerini Arıyor!

Kategori: duyuru, Eğitim | 0

Y-PEER (Youth Peer Education Network); 2000’li yılların başından bu yana 52 ülkede; aktif yurttaşlık, insan hakları, cinsel sağlık üreme sağlığı, toplumsal cinsiyet ve benzer alanlarda çalışan sivil toplum kuruluşları ile gençlerden oluşan uluslararası bir ağdır. Sağlıkta Genç Yaklaşımlar Derneği ise bu uluslararası ağın Türkiye bileşeni olan Y-PEER Türkiye’nin tüzel kişilik kazanmasıyla kurulmuş bir gençlik sivil toplum kuruluşudur.

Y-PEER Türkiye mevcut çalışmaları çerçevesinde yeni dönemde gençlerin katılımını desteklemek amacıyla gönüllü ağını genişletmeyi hedeflemektedir.

Kimler Başvurabilir?

    • 18-24 yaş arasında olan,
    • Ankara’da yaşayan,
    • Toplumsal cinsiyet eşitliği temelinde gençlerin cinsel sağlık üreme sağlığı ve hakları alanına ilgi duyan ve bu alanda çalışmak isteyen,
    • Proje ve etkinlik fikirlerini ekip çalışması ile hayata geçirerek kendi hayalini gerçekleştirmeyi isteyen,
    • Sağlıkta Genç Yaklaşımlar Derneği (Y-PEER Türkiye)’nin vizyon, misyon ve değerlerine uygun

tüm gençler gönüllü ağına dahil olabilir.

Eğer sen de Y-PEER Türkiye’de gönüllülük yapmak istersen 9 Şubat 2017 Perşembe saat 14.00’a kadar başvuru formunu bizlerle paylaşabilirsin.

Gönüllü adaylarının 11 Şubat 2017 Cumartesi günü 14.00’da yapılacak oryantasyon toplantısına tam zamanlı katılımları ve toplantıda birlikte oluşturulacak çalışma planı doğrultusunda dernekte en az 3 ay gönüllülük yapmaları beklenmektedir.

Başvuru Formu: https://goo.gl/forms/ZUlvg30jKf88H29l1

Soruların için mahmutakkaya@sagliktagencyaklasimlar.org adresine e-posta gönderebilirsin.